CHCI SE PORADIT
Zajímá vás, jak si vybudovat zdravé rodinné finance? Využijte odborných
služeb našich poradců či finančního analytika, jsme tu pro Vás.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Vyplňte telefon v platném formátu.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Ozveme se vám nejbližší pracovní den po odeslání formuláře.
CHCI DOSTÁVAT NOVINKY NA EMAIL
Vítáme Vás mezi odběrateli aktuálních a užitečných rad ze světa financí a věříme,
že námi poskytované informace pomohou zajistit si dlouhodobé finanční zdraví vám i vaší rodině.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Informace o zpracování osobních údajů
FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ
M
ožná jste si všimli, že málokdy se při výstavbě nebo koupi nemovitosti lidé obejdou bez hypotéky. Představte si, že zatoužíte po vlastní nemovitosti, a tak si zajdete zažádat do banky o úvěr. Dnes Vám každá banka úvěr nabízí. Ale také každá banka Vám řekne úplně jiné podmínky. Zkuste odolat běhání po více bankách a analyzování nejlepších podmínek. Čím více budete číst, tím více možná pocítíte nutkání, nechat nás běhat a analyzovat banky za Vás. Nabídky bank detailně sledujeme a víme, že úroková sazba není hlavním srovnávacím ukazatelem, ale že banky se snaží uvázat klienta na další produkty, které ve finále výhodnou úrokovou sazbu smažou. Dále se Vám bude líbit, že úvěr vždy kombinujeme s rezervou, která zařídí případný problém se splácením nebo zajistí nulový přeplatek úvěru.

JAK MŮŽEME POMOCI VAŠÍ RODINĚ?

Chcete Vás a Vaši rodinu pojistit, ale nevyznáte se v pojistných produktech? Řešíte svoji finanční situaci, ale nevíte, co s ní dělat? Potřebujete upravit či optimalizovat své staré pojistky? Řešíte své bydlení a nevíte si rady s hypotékou? Chcete investovat své peníze, ale nevíte kam? Řešíte důležitou změnu ve Vašem životě?

POSTARÁME SE O VAŠI RODINU
DO NEJMENŠÍHO DETAILU

Zaručujeme doživotní servis Vašich smluv Zařídíme za Vás veškeré papírování a vyřizování Budeme Vám hlídat data konce smluv a o všem Vás informovat Nemusíte jezdit k nám na pobočku, přijedeme za Vámi Vše samozřejmě ZDARMA

Hypotéky na konci roku 2018 aneb To nejlepší už máme za sebou

5 minut čtení
Málokomu unikla regulace hypoték formou doporučení ČNB z 1. října 2018. Jejím obsahem bylo zpřísnění podmínek pro žadatele o úvěr nejen s ohledem na bonitu, ale také na vlastní zdroje použité k financování bydlení. ČNB tak chce předcházet možnému opakování událostí z roku 2007 v USA, které postihly celý svět. Vše začalo tím, že úvěry na bydlení byly dostupné všem. Hlavní rétorikou bylo, že pořídit si vlastní nemovitost je základním právem každého občana a splněním „amerického snu.“ Díky snadné dostupnosti úvěrů rostla poptávka po nemovitostech a tím i stoupala jejich cena. Do toho Federální rezervní systém zvýšil základní úrokovou sazbu a domácnosti už neměly dostatek prostředků na splácení. Vše eskalovalo v efekt, kdy řada úvěrů nebyla splácena a při poklesu cen nemovitostí bankám vznikl schodek, protože prodejní ceny zastavených nemovitostí nevykompenzovaly výše úvěrů. Podobnou situaci lze sledovat i nyní, avšak centrální banka nyní nechtěla nic ponechat náhodě a připravila řadu regulací, aby opakování historie zabránila.
Jan Čížek
2. ledna 2019 napsal Jan Čížek
do kategorie Financovaní bydlení

Bankopojištění aneb nechci slevu zadarmo

7 minut čtení
Úrokové sazby hypoték pomalu ale jistě stoupají a tak všichni, kdo přemýšlí o pořízení nemovitosti na hypotéku se rozhoupávají a rozhlížejí, kde získat nejvýhodnější podmínky. Ten kdo hypotéku právě poptává nebo se o ni zajímá, může být lehce rozčarován, že na úrokové sazby z reklam dosáhne jen stěží. Jak tedy dosáhnete slevy při sjednání hypotéky? O jak velké slevy se jedná? A je to opravdu tak výhodné?
Jan Čížek
23. října 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Financovaní bydlení

Jak dlouho nám vydrží nízké sazby hypoték?

5 minut čtení
Bankovní idylka posledních měsíců, kdy úrokové sazby hypoték už jakoby nemají kam klesnout, pomalu končí. Na vině je Česká národní banka, která dosud držela inflaci uměle okolo nuly a banky se proto nemusely vyššími maržemi na klientovi pojišťovat před znehodnocením svých půjčených peněz. ČNB však již vydala prohlášení, že její intervence budou ukončeny někdy v polovině roku 2016. Ve světě hypoték tak dojde k opětovnému zvyšování úrokových sazeb a půjčování peněz bude zase o něco dražší. Jaké jsou předpokládané scénáře tohoto vývoje a jak vlastně hypotéky fungují se dozvíte v článku zde.
Jan Čížek
15. června 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Financovaní bydlení

Předčasné splacení hypotéky ve fixaci? Jde to.

5 minut čtení
Na českém trhu banky běžně účtují za předčasné splacení vysoké sankce. Některé například okolo 5 % z jistiny úvěru za každý rok do konce fixačního období. Evropská unie po ČR chce, aby banky tyto sankce zrušily a umožňovaly klientům hypotéku předčasně splatit kdykoliv.
Jan Čížek
12. února 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Financovaní bydlení

Nešťastná kombinace hypotéky s životním pojištěním?

3 minuty čtení
Na trhu je bohužel stále dost poradců, kteří neváhají navýšit své provize na úkor klienta. Jedním z triků, jak si na klientově peněžence vydělat, je produkt kombinace hypotéky a investičního životního pojištění (IŽP).
Michal Rückel, MBA
19. ledna 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Financovaní bydlení

Při vyřizování hypotéky se snažte, aby nebyla výhodná jen pro banku

5 minut čtení
Snad každý zná někoho, kdo splácí hypotéku. Hypoteční úvěr je poměrně snadným řešením k cestě za novým bydlením, nicméně je důležité dát si při uzavírání smlouvy pozor na několik důležitých skutečností.
Michal Rückel, MBA
19. prosince 2014 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Financovaní bydlení

POMÁHÁTE S NÁMI !!!

Finanční Institut podporuje neziskovou organizaci Nedoklubko z.s.,
která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi, u nichž došlo k ohrožení jejich dalšího vývoje perinatálními riziky. Nedoklubko z.s. spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů a Českou neonatologickou společností. Podporuje řadu projektů na pomoc nedonošeným dětem a jejich rodičům včetně perinatologických center. Nově se podílí i na odborném výzkumu.
Každý klient Finančního Institutu je součástí této pomoci.
Děkujeme Vám.
Nedoklubko