CHCI SE PORADIT
Zajímá vás, jak si vybudovat zdravé rodinné finance? Využijte odborných
služeb našich poradců či finančního analytika, jsme tu pro Vás.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Vyplňte telefon v platném formátu.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Ozveme se vám nejbližší pracovní den po odeslání formuláře.
CHCI DOSTÁVAT NOVINKY NA EMAIL
Vítáme Vás mezi odběrateli aktuálních a užitečných rad ze světa financí a věříme,
že námi poskytované informace pomohou zajistit si dlouhodobé finanční zdraví vám i vaší rodině.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Informace o zpracování osobních údajů
VYTVÁŘENÍ FINANČNÍ REZERVY
J
ak se budete dovídat další informace o likvidní finanční rezervě, třeba si uvědomíte, jaký je rozdíl ji mít, nebo nemít. Představte si, že ztratíte zaměstnání, krátkodobě onemocníte nebo budou potřeba nutné opravy v domácnosti. V tuto chvíli máte částečnou jistotu, protože můžete čerpat z finanční rezervy. Stejně tak je výhodné se dívat na svůj nově pořízený automobil nebo novou kuchyň, když víte, že nikomu za to nedlužíte a navíc nezaplatíte nic navíc. Už jste si možná všimli nebo jste se doslechli o nějakých investičních produktech, které nabízí různé výnosy. Ne všechny jsou ale pro každého klienta výhodné nebo vhodné používat. Od toho tu jsou naši poradci a analytické oddělení, aby za Vás promysleli a analyzovali různé druhy finančních investic, kterým porozumíte a budou se Vám líbit. Budete mít možnost investici i sami analyzovat, sledovat a nastane-li nenadálá nebo plánovaná rodinná situace, rezervu vybrat, což Vám přinese pocit klidu.

JAK MŮŽEME POMOCI VAŠÍ RODINĚ?

Chcete Vás a Vaši rodinu pojistit, ale nevyznáte se v pojistných produktech? Řešíte svoji finanční situaci, ale nevíte, co s ní dělat? Potřebujete upravit či optimalizovat své staré pojistky? Řešíte své bydlení a nevíte si rady s hypotékou? Chcete investovat své peníze, ale nevíte kam? Řešíte důležitou změnu ve Vašem životě?

POSTARÁME SE O VAŠI RODINU
DO NEJMENŠÍHO DETAILU

Zaručujeme doživotní servis Vašich smluv Zařídíme za Vás veškeré papírování a vyřizování Budeme Vám hlídat data konce smluv a o všem Vás informovat Nemusíte jezdit k nám na pobočku, přijedeme za Vámi Vše samozřejmě ZDARMA

Jak rozdělit naspořené peníze, abyste o ně nepřišli?

5 minut čtení
Když za mnou přijde klient pro radu, kam si uložit 100.000 Kč, které si naspořil, očekává ode mě jasnou a rychlou odpověď. Ideálně do jedné věty. Pokud bych byl bankovní úředník, určitě bych jeho očekávání jedné věty naplnil. Cílem naší práce ovšem není pouze klientům prodávat finanční produkty, a to ať už jsou jakkoli kvalitní, ale radit jim, jak s financemi zacházet, aby jim neubývaly.
Jan Čížek
11. ledna 2017 napsal Jan Čížek
do kategorie Vytváření finanční rezervy

Investice – dobrý sluha, ale zlý pán

5 minut čtení
Víte jak výhodně investovat a přitom neprodělat? Jaké taktiky využívají poradci, aby klienta navnadili na uzavření „výhodné“ investice? A jaký je vůbec rozdíl mezi investicí a spořením? Čtěte dál a možná zachráníte své peníze.
Jan Čížek
1. října 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Vytváření finanční rezervy

Hodnocení výkonnosti penzijních fondů za rok 2014

5 minut čtení
Spořit na důchod musíme všichni. Každý z nás hledá to nejvhodnější řešení, aby do budoucna zajistil sebe i svou rodinu. Jenže jak ho najít, když se podmínky mění každým dnem a politici nejsou léta schopni najít společnou řeč? My Vám aspoň ukážeme, jaké možnosti máte dnes a ohlédneme se i za rokem minulým.
Jan Čížek
18. června 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Vytváření finanční rezervy

Děsivá teorie důchodové reformy

5 minut čtení
Pokud by bylo investování v Důchodovém spoření povinné (jak také v původním návrhu být mělo), účastník by začal v 18 letech. Do starobního důchodu (dle dnešních pravidel) by měl odejít až v 70 letech věku. Jeho hrubý příjem by činil 26 000 Kč měsíčně a v Důchodovém spoření by dynamickým investováním (cca 5 % p.a.) získal cca 3 400 000 Kč.
Michal Rückel, MBA
18. března 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Vytváření finanční rezervy

Finanční institut – zajímavosti o penzijní reformě

7 minut čtení
V roce 2013 byl důchodový systém rozdělen na tři pilíře. I. pilířem je státní průběžný systém. Do III. pilíře bylo zahrnuto původní penzijní připojištění a jeho název se změnil na transformovaný fond. Parametry penzijního připojištění v tomto transformovaném fondu zůstaly zachovány a změnila se výše státního příspěvku.
Jan Čížek
17. března 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Vytváření finanční rezervy

Češi více investují do podílových fondů

3 minuty čtení
Dle statistik Asociace pro kapitálový trh (AKAT) roste objem majetku v podílových fondech. Odráží to především důvěru běžných občanů v nástroje kolektivního investování, v kapitálový trh a investice obecně.
Michal Rückel, MBA
16. února 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Vytváření finanční rezervy

Druhý pilíř penzijního systému – stále aktuální téma

3 minuty čtení
Poté, co vláda v první půlce listopadu 2014 oznámila plán na zrušení druhého pilíře důchodů, výrazně vzrostl zájem občanů o tuto formu spoření.
Michal Rückel, MBA
23. ledna 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Vytváření finanční rezervy

POMÁHÁTE S NÁMI !!!

Finanční Institut podporuje neziskovou organizaci Nedoklubko z.s.,
která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi, u nichž došlo k ohrožení jejich dalšího vývoje perinatálními riziky. Nedoklubko z.s. spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů a Českou neonatologickou společností. Podporuje řadu projektů na pomoc nedonošeným dětem a jejich rodičům včetně perinatologických center. Nově se podílí i na odborném výzkumu.
Každý klient Finančního Institutu je součástí této pomoci.
Děkujeme Vám.
Nedoklubko