CHCI SE PORADIT
Zajímá vás, jak si vybudovat zdravé rodinné finance? Využijte odborných
služeb našich poradců či finančního analytika, jsme tu pro Vás.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Vyplňte telefon v platném formátu.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Ozveme se vám nejbližší pracovní den po odeslání formuláře.
CHCI DOSTÁVAT NOVINKY NA EMAIL
Vítáme Vás mezi odběrateli aktuálních a užitečných rad ze světa financí a věříme,
že námi poskytované informace pomohou zajistit si dlouhodobé finanční zdraví vám i vaší rodině.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Informace o zpracování osobních údajů
ZAJIŠTĚNÍ PROTI RIZIKŮM
Z
ákladním stavebním kamenem pro finanční nebo životní plánování je mít příjem nebo dostatečnou finanční rezervu, ze které je možné žít. Náš osobní poradce s Vámi bude komunikovat o finanční situaci, při které si uvědomíte, že právě pevné zdraví je klíčem ke schopnosti vydělávat peníze. Ukáže Vám systém pro zajištění zdravotních rizik. Analyzuje Vaši finanční situaci, tak jak to cítíte, a navrhne pojištění pro případ nemoci i úrazu v kombinaci s likvidní rezervou, která potřebu pojištění vytlačí. Pojištění nastavíme tak, aby Vy sami jste mu rozuměli, neplatili mnoho, ale zároveň aby pokrylo pouze nutné věci. Pojištění je důležité promyslet v kombinaci s pasivní rezervou, která Vám vždy zůstane, i když se nedostanete do zdravotních komplikací.

JAK MŮŽEME POMOCI VAŠÍ RODINĚ?

Chcete Vás a Vaši rodinu pojistit, ale nevyznáte se v pojistných produktech? Řešíte svoji finanční situaci, ale nevíte, co s ní dělat? Potřebujete upravit či optimalizovat své staré pojistky? Řešíte své bydlení a nevíte si rady s hypotékou? Chcete investovat své peníze, ale nevíte kam? Řešíte důležitou změnu ve Vašem životě?

POSTARÁME SE O VAŠI RODINU
DO NEJMENŠÍHO DETAILU

Zaručujeme doživotní servis Vašich smluv Zařídíme za Vás veškeré papírování a vyřizování Budeme Vám hlídat data konce smluv a o všem Vás informovat Nemusíte jezdit k nám na pobočku, přijedeme za Vámi Vše samozřejmě ZDARMA

Pojedete v létě na dovolenou? Přečtěte si, na co si dát pozor a jak se připravit na dovolenou.

5 minut čtení
Podle priorit začněme ochranou příjmu a dlouhodobého zdravotního stavu. Pokud máte sjednáno životní pojištění, je třeba si ověřit územní rozsah pojištění, jestli se vztahuje i na události, které by se staly na území státu, kam plánujete jet. Dále je třeba ověřit, jestli jsou kryté aktivity, které plánujete na dovolené dělat (potápění, ferrata, skydiving, ...). Většina pojišťoven má totiž adrenalinové sporty ve výlukách. Také územní rozsah pojištění se liší, avšak ve většině případů je výluka pouze na rizikové země. Jestli je ale vaše dovolenková destinace v seznamu rizikových zemí vaší pojišťovny je vždy nutno ověřit před cestou.
Jan Čížek
21. června 2017 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Máte často nemocné děti? Sjednejte si pojištění ošetřování!

5 minut čtení
Každý, kdo dává děti do mateřské školy, nebo má děti základní školou povinné, ví, že v kolektivu sdílejí nemoci stejně snadno, jako my svoje statusy na sociálních sítích. Kamarádka mi jednou vyprávěla o tom, jak často bývá doma se svým nemocným synem. Někdy to jsou příušnice, jindy neštovice, příště zase angína. Divil jsem se a ptal, jestli nemají nějaký problém s imunitou nebo vážnější zdravotní problémy. Odpověděla mi jen: „…to víš, školkové děti.“
Jan Čížek
9. ledna 2017 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Pojistka na blbost se nevztahuje na blbost

4 minuty čtení
Lidově zmiňované pojištění „na blbost“ se ve skutečnosti nazývá pojištění odpovědnosti při výkonu povolání nebo také pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli. Má sloužit jako ochrana jak pro zaměstnance, tak i pro jejich zaměstnavatele. Jejím smyslem je nahradit škodu, kterou zaměstnanec způsobí zaměstnavateli jak přímo nebo nepřímo (způsobí škodu třetí straně a ta uplatňuje náhradu škody na zaměstnavateli pojištěného).
Jan Čížek
29. března 2016 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Životní pojištění nemá sloužit ke spoření

8 minut čtení
Sjednali jste si životní pojištění (ŽP) a byli jste ujištěni, že v něm i výhodně spoříte? Dost možná jste se zbytečně připravili o peníze, tento typ pojištění je totiž vcelku nákladný a Vaše naspořené peníze budou z velké části použity jako poplatky pojišťovně za správu pojištění. Proč není spoření v rámci ŽP výhodné a jak lze tuto „výhodnost“ změřit, si přečtěte zde.
Jan Čížek
14. července 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Chcete plnění od pojišťovny? Vyvarujte se zbytečných chyb!

10 minut čtení
Jak to udělat, abych nepropásnul nějakou lhůtu? Co mám kdy pojišťovně doložit, aby mi poslali peníze co nejdříve? Kdy mám hlásit a kdy posílat dokumenty? Na co mám vlastně nárok? Na tyto otázky je důležité znát přesné odpovědi. V následujícím článku vám poradíme, jak se vyvarovat zbytečných chyb.
Jan Čížek
3. července 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Pijte s mírou, jen ne s pojišťovnou

5 minut čtení
Životní pojištění je chvályhodný krok, pokud potřebujeme pojistit výpadek z příjmů. Podpisem smlouvy ale odpovědnost za naše životy nekončí, naopak, teprve začíná. Právě v tomto okamžiku musíme začít myslet na „zadní vrátka“ a začít šetřit na tzv. výluky. Ty umožňují vaší pojišťovně vyvléci se z plnění za nemoc nebo úraz, který se stane za specifických okolností. Například při teroristickém úroku nebo válce, ale i v případě, kdy si na cyklistickém výletě s kamarády dáte jedno pivo a pak nešikovně spadnete. Jak se k těmto výlukám známé české pojišťovny staví a co s tím vším můžete dělat vy? Přečtěte si v následujícím článku.
Michal Rückel, MBA
16. června 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Zajištění proti rizikům

Od ledna pokuty za neplacení povinného ručení

5 minut čtení
Vlastníci a provozovatelé vozidel, kteří neměli ke svým vozům sjednané povinné ručení, museli dříve platit České kanceláři pojistitelů za každý den bez pojištění takzvaný příspěvek za nepojištěné vozidlo. Nyní je vše jinak, příspěvek se od 15. ledna 2015 neplatí.
Michal Rückel, MBA
23. února 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Zajištění proti rizikům

Pojistná smlouva bez papíru

5 minut čtení
Kooperativa pojišťovna spustila provoz tzv. biometrického podpisu. Slibuje si od této inovace především zrychlení celého procesu schválení pojištění, na rozdíl od klasických papírových smluv.
Jan Čížek
6. února 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Poštovní doručovatel nebo pojišťovací agent?

3 minuty čtení
Česká pošta už delší dobu neposkytuje pouze poštovní služby, ale zprostředkovává svým zákazníkům i řadu finančních produktů. Těmi jsou v největší míře produkty Poštovní spořitelny, kterou vlastní ČSOB.
Jan Čížek
3. února 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Změny v informovanosti klientů životního pojištění 2015

10 minut čtení
Od nového roku si zvykáme na novinky v oblasti investičního životního pojištění. Jedná se nejen o změny v daňovém zvýhodnění, ale také o nové postupy v informovanosti klientů.
Jan Čížek
21. ledna 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Jak na změny daňové uznatelnosti smluv životního pojištění?

5 minut čtení
Od 1. 1. 2015 byla změněna pravidla pro daňovou uznatelnost smluv životního pojištění. Pokud si chce klient smlouvu životního pojištění nyní daňově uznávat, musí provést změnu v takovém rozsahu, aby nebylo možné ze smlouvy vybírat žádné prostředky.
Jan Čížek
15. ledna 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Pojištění pro případ smrti s klesající pojistnou částkou

3 minuty čtení
Otázka dluhů, které dopadnou na rodinu po odchodu živitele, by měla vést k uvažování o zřízení životního pojištění pro případ smrti.
Jan Čížek
12. ledna 2015 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Další zdražování povinného ručení v roce 2015

3 minuty čtení
I v roce 2015 nás čeká zvyšování cen. Další zdražování je způsobeno zrušením příspěvků do garančního fondu majiteli nepojištěných vozidel.
Michal Rückel, MBA
7. ledna 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Zajištění proti rizikům

Klíč k daňovým změnám životního pojištění od 2015 – danit nebo nedanit?

5 minut čtení
Smyslem daňového zvýhodnění je podpora určitých finančních produktů státem. Penzijní připojištění a životní pojištění stát podporuje, protože po svých občanech chce, aby si spořili na penzi a vytvářeli tak rezervu pro sebe a svou rodinu.
Michal Rückel, MBA
5. ledna 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Zajištění proti rizikům

POMÁHÁTE S NÁMI !!!

Finanční Institut podporuje neziskovou organizaci Nedoklubko z.s.,
která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi, u nichž došlo k ohrožení jejich dalšího vývoje perinatálními riziky. Nedoklubko z.s. spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů a Českou neonatologickou společností. Podporuje řadu projektů na pomoc nedonošeným dětem a jejich rodičům včetně perinatologických center. Nově se podílí i na odborném výzkumu.
Každý klient Finančního Institutu je součástí této pomoci.
Děkujeme Vám.
Nedoklubko