CHCI SE PORADIT
Zajímá vás, jak si vybudovat zdravé rodinné finance? Využijte odborných
služeb našich poradců či finančního analytika, jsme tu pro Vás.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Vyplňte telefon v platném formátu.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Ozveme se vám nejbližší pracovní den po odeslání formuláře.
CHCI DOSTÁVAT NOVINKY NA EMAIL
Vítáme Vás mezi odběrateli aktuálních a užitečných rad ze světa financí a věříme,
že námi poskytované informace pomohou zajistit si dlouhodobé finanční zdraví vám i vaší rodině.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Informace o zpracování osobních údajů

Od ledna pokuty za neplacení povinného ručení

5 minut čtení
Vlastníci a provozovatelé vozidel, kteří neměli ke svým vozům sjednané povinné ručení, museli dříve platit České kanceláři pojistitelů za každý den bez pojištění takzvaný příspěvek za nepojištěné vozidlo. Nyní je vše jinak, příspěvek se od 15. ledna 2015 neplatí.

Jak uvedla Česká kancelář pojistitelů (ČKP): „Dne 15. ledna 2015 nabývá účinnosti novela zákona 168/1999 Sb., která ruší §24c. Případy odeslané před účinností novely budou vypořádány dle původní právní úpravy, tzn. motorista je povinen na výzvu reagovat, a to buď zaplacením příspěvku nepojištěných do Garančního fondu, nebo prokázáním skutečnosti, že se na něho povinnost hradit příspěvek nevztahuje.“

Prokázání této skutečnosti lze řešit čestným prohlášením. V prohlášení musí být uvedeno, že vozidlo v období, kdy nebylo pojištěno, nebylo provozováno (např. stálo ve stodole, bylo nepojízdné apod.). Je nutné si uvědomit, že pokud nebude prohlášení pravdivé, a to bude prokázáno (pokuta, záznam z kamerového systému či fotografie z radaru), není řešeno jako přestupek, ale jako trestný čin.

Za nepředložení platného dokladu o pojištění (zelená karta), mohou policisté na místě udělit pokutu až 3 000 Kč. Pokud vozidlo nebude pojištěno, hrozí pokuta od 5 do 40 tisíc korun. Pokud bylo povinné ručení zrušeno a do 14 dnů nebylo sjednáno nové a vozidlo nebylo vyřazeno z provozu (dočasně nebo trvale), pokuty se mohou pohybovat v částkách od 2 500 Kč až do 20 000 Kč.

Příspěvek do Garančního fondu doposud sloužil na krytí škod způsobených nepojištěnými vozidly. Nyní by náhradu těchto škod měly vymáhat úřady obcí s rozšířenou působností. Vozidla bez uzavřeného pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla budou ve správním řízení vyřazena z registru vozidel.
Michal Rückel, MBA
23. února 2015 napsal Michal Rückel, MBA
do kategorie Zajištění proti rizikům

Chcete plnění od pojišťovny? Vyvarujte se zbytečných chyb!

10 minut čtení

POMÁHÁTE S NÁMI !!!

Finanční Institut podporuje neziskovou organizaci Nedoklubko z.s.,
která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi, u nichž došlo k ohrožení jejich dalšího vývoje perinatálními riziky. Nedoklubko z.s. spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů a Českou neonatologickou společností. Podporuje řadu projektů na pomoc nedonošeným dětem a jejich rodičům včetně perinatologických center. Nově se podílí i na odborném výzkumu.
Každý klient Finančního Institutu je součástí této pomoci.
Děkujeme Vám.
Nedoklubko