CHCI SE PORADIT
Zajímá vás, jak si vybudovat zdravé rodinné finance? Využijte odborných
služeb našich poradců či finančního analytika, jsme tu pro Vás.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Vyplňte telefon v platném formátu.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Ozveme se vám nejbližší pracovní den po odeslání formuláře.
CHCI DOSTÁVAT NOVINKY NA EMAIL
Vítáme Vás mezi odběrateli aktuálních a užitečných rad ze světa financí a věříme,
že námi poskytované informace pomohou zajistit si dlouhodobé finanční zdraví vám i vaší rodině.
Chyba: Vyplňte email v platném formátu.
Chyba: Vyplňte své jméno.
Chyba: Pro odeslání formuláře je vyžadován souhlas.
Chyba: Toto pole nesmí být vyplněné (ochrana proti robotům).
Informace o zpracování osobních údajů

Jak pojišťovny kryjí pandemie?

5 minut čtení
Snad první věc, která každého napadne v souvislosti s aktuální pandemií COVID-19 je, zda jeho pojišťovna kryje případné následky tohoto onemocnění. Před samotným srovnáním aktuálně nabízených produktů životního pojištění je třeba si ještě srovnat jednu důležitou věc. Pokud už by pojišťovna plnila, tak v jakém případě? Životní pojištění a veškerá jeho připojištění kryjí pouze zdravotní následky úrazu nebo nemoci. Nelze do nich tedy zahrnout pracovní neschopnost jako preventivní karanténu nebo ošetřování dětí v případě, že jsou školy zavřené. Každá pojišťovna tedy poskytne plnění pouze v případě, že dojde ke zdravotním obtížím.

Není nemoc jako nemoc


V životním pojištění se u pojištění nemocí vždy setkáte s tzv. čekací dobou. Pojišťovny ji používají jako svou preventivní ochranu proti účelovému pojišťování nemocných klientů. Je to lhůta, která běží od počátku pojištění (v některých případech od data podpisu smlouvy), ve které když je diagnostikováno onemocnění, pojišťovna neposkytne plnění. Pojišťovny se však neliší pouze v tom, zda poskytnou plnění za pandemické onemocnění, ale také v tom, jestli v případě tohoto druhu infekčního onemocnění uplatňují čekací dobu nebo ne.Vyhledejte lékaře


Jako tradiční důkaz o vniku onemocnění nebo úrazu je třeba doložit pojišťovně zprávu od lékaře, kde je nejen přesně specifikována diagnóza, ale také zde likvidátor pojišťovny najde datum, kdy začaly první obtíže i v jaké fázi jste vyhledali lékaře. To totiž může mít zásadní vliv na celý průběh léčení i jeho úspěšnost. Jsou dokonce pojišťovny, které mohou krátit plnění v případě, že jste podcenili prevenci.
Jan Čížek
19. března 2020 napsal Jan Čížek
do kategorie Zajištění proti rizikům

Pracovní neschopnost v těhotenství

10 minut čtení

POMÁHÁTE S NÁMI !!!

Finanční Institut podporuje neziskovou organizaci Nedoklubko z.s.,
která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi, u nichž došlo k ohrožení jejich dalšího vývoje perinatálními riziky. Nedoklubko z.s. spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů a Českou neonatologickou společností. Podporuje řadu projektů na pomoc nedonošeným dětem a jejich rodičům včetně perinatologických center. Nově se podílí i na odborném výzkumu.
Každý klient Finančního Institutu je součástí této pomoci.
Děkujeme Vám.
Nedoklubko