Co dokáže intuice. Jak se stoupá ke dnu aneb Příběh cesty ke skutečnému bohatství

Jestliže člověk hledá správnou cestu životem a správné hodnoty, čím se má řídit: rozumem, nebo srdcem? MICHAL RÜCKEL vyzkoušel oba rádce. Rozum ho dovedl ve 24 letech ke statusu dolarového milionáře. Srdce však tolik nejásalo. 

Peníze mu trvalé štěstí nepřinesly. Poté se rozhodl zharmonizovat život a více vnímat srdce. Je šťastný. 

Příběh dnes třiatřicetiletého podnikatele, investora a mentora ukazuje, proč je důležité rozumět nejen vizualizaci, ale i intuici. Uvědomit si, že vizualizace je racionální nástroj, který nám sice pomůže dosáhnout věcí, po nichž toužíme, ale když se předem nezeptáme své intuice, pak nás ego může dovést k něčemu, o co srdce vlastně nestojí. A pak jsme sice úspěšní, ale prázdní. Michal říká: „Ego může toužit třeba po luxusním autě. 

Srdce posléze objasní, že auto není třeba k tomu, abychom se cítili jako větší osobnost. Osobností se člověk může stát i bez auta. Luxusní vůz z člověka neudělá osobnost ani šťastnou bytost. Potřebujeme nejen dosáhnout cíle, ale bavit se už cestou k němu, a hlavně vybudovat sebe. Nejdůležitější tak není to, co získáme, ale kým se staneme. “

Článek, který vyšel ve 3. vydání, ročníku X v magazínu First Class.