Vážení klienti,

považuji za důležité Vás včas informovat o tom, co se na finančním trhu děje s Vašimi penězia na co byste se měli v rámci ochrany svých úspor připravit.
 
Jistě jste si mohli všimnout, jak jednotlivé státy Evropské Unie (včetně naší republiky) řeší tuto nepříznivou pandemickou situaci. Pro záchranu ekonomiky uměle podporují finanční trhy přísunem nově vytvořených peněz, aby odvrátily anebo o trochu odsunuly dopady ekonomické krize, kterou všichni jistě pocítíme.
 
Zatím kvůli těmto krokům není úplně jasně vidět, co se děje. Ale již teď se na nás obrací spoustu prozíravých klientů s cílem ochránit své úspory před jejich znehodnocením z důvodu narůstající inflace, která bude maskovat dopady této ekonomické recese.
 

Uveďme si příklad: Pokud budeme brát v potaz, že je nyní inflace zatím jen 3,2% a máte někde na běžném nebo spořicím účtu 500 000 Kč, za 10 let Vám tato nepatrná inflace sebere z Vašich úspor 135 101 Kč. A představte si, co se s Vašimi úsporami stane, pokud se inflace z důvodu výše zmíněných vlivů zdvojnásobí anebo dokonce ztrojnásobí!

Zvýšením inflace, a to dokonce na dvouciferné číslo, se v minulosti řešilo již spoustu ekonomických krizí, kdy se jejich dopady rozpustily mezi nás všechny – běžné lidi, kteří přišli o značnou část svých naspořených peněz.

Chcete předejít této finanční újmě a zajímá Vás, jak se na zvýšenou inflaci připravit?

Neváhejte se na mě obrátit. Moc rád Vám při našem setkání anebo videohovoru povím, jak se před tímto rizikem narůstající inflace ochránit.

Nebo mi rovnou napište na ruckel-mail@financni-institut.cz
Děkuji za Vaši pozornost
Michal Rückel, MBA

Výkonný ředitel Finančního Institutu